המדריך למשתמש במערכת האוטומציה קלאביו

מה זו המערכת הזו שנקראת "קלאביו"?

קלאביו זו מערכת אוטומציה שמסייעת לשלוח מסרים ללקוחות ממספר ערוצי תוכן שבעיקרם ניתן לציין את המיילים והודעות הטקסט.

 

אני רוצה לשתף אתכם במספר טיפים שיעזרו לכם להקים מערך אוטומציה בסיסי וכניסה לפעילות זריזה, יש לציין כי לא כולם מגדירים את קלאביו כמערכת אוטומציה הוליסטית, מכיוון שהיא לא באמת מכילה את כל הפונקציות וערוצי התקשורת תחת קורת גג אחת.

 

למרות עליית המחירים האחרונה, הפשטות והנוחות בשימוש בקלאביו היא עדיפה על רוב הפלטפורמות האחרות ובגלל זה היא דומיננטית בשוק והשתלטה עליו בזריזות בשנים האחרונות.

 

אז אלו השלבים שאתם צריכים לבצע בתהליך האונבורדינג הזריז:

  • חיבור למערכת האיקומרס: בצורה זו אתם מוודאים כי כל האיוונטים (הארועים) מסונכרנים בתוך קלאביו, גם רטרואקטיבית ואתם יכולים להתחיל לבנות סיגמנטציות. הקלות והנוחות בחיבור (אם אתם מתחברים דרך מערכת איקומרס ולא API) הן מוצלחות מאוד.
  • בנית פופ אפ כניסה: כדי להתחיל לבנות מאגר לקוחות, התחילו בבניית פופ אפ בכניסה לדף, אין זו טרחה ללקוח וזה בטוח לא מטריד את זרם הלקוחות באתר. צריכים השראה? כנסו לאתרים המתחרים שלכם ותראו כיצד הם מעצבים את הפופ אפ.
  • חיבור לקוחות בצ'קאווט למיילים והודעות טקסט: וודאו כי כל הלקוחות הרוכשים נכנסים עם Consent לתוך קלאביו ורצוי גם לאפשר ללקוחות להכנס עם מספר הסלולרי שלהם לרשימת התפוצה. הרווחים משליחת הודעות טקסט יכולות להיות מאוד מוצלחות ולספק אפילו את אותה הכנסה כמו המיילים.
  • בניית סיגמנטים בסיסיים: לימדו כמה לקוחות רוכשים יש לכם, כמה לקוחות שטרם רכשו ומי הם הלקוחות הכי פופולריים שלכם דרך חלוקה בסיסית לסיגמנטציות.
  • בניית מסעות לקוח בסיסיים: התחילו את מסעכם בעולמות מסע הלקוח דרך 4 מסעות לקוח מומלצים. ברוכים הבאים, נטישת עגלה, תודה על הרכישה ו - Winback.
  • בניית קמפיינים: כאשר יהיו לכם כמות לקוחות מכובדת שהקליקה עם אחד המיילים ממסעות הלקוח שלכם, תוכלו להתחיל ליצור קמפיינים לשליחה ללקוחות אלו כדי לחמם את השרתים והדומיין לשליחה אופטימלית.
  • בדיקת סטטיסטיקה ונתונים בדאשבורד: אני אוהב מאוד את מערך הדאשבורדים של קלאביו (שהולכים להוריד אותם בסוף השנה הזו) הסטטיסטיקה מעניקה לי מבט יומיומי על התנהלות כל האיוונטים באתר כדי לבדוק מה עובד, מה לא עובד והם אני בכיוון הנכון לאורך כל תקופת חיי הברנד.
  • בדיקת נתונים וסטטיסטיקה במערך האנליטיקס: הידעתם שאתם יכולים לראות קוהורטים, ניתוחי מיילים מעמיקים ובאנצ'מארקים של התעשייה בה אתם נמצאים? מאגר הסטטיסטיקה של קלאביו היא מדהימה ומתוחכמת מאוד, שווה להכנס לכל הרובריקות המחולקות, לבנות לעצמכם את הדוחות ולראות כיצד ניתן לשפר את מערך השליחה שלכם גם במסעות הלקוח וגם בקמפיינים.

 

זהו הסיכום הקצר שאני יכול לספק על קלאביו, אני באמת נהנה לשחק במערכת הזו ולגלות את כל הפיצ'רים שלה והעידכונים בכל יום ויום. כל סעיף שציינתי פה הוא עולם ומלואו ובקלאביו יש מערך לימוד לא רע להרחבת הידע גם מבחינה טקסטואלית וגם מבחינה ויזואלית כגון וובינרים וסרטוני הדרכה.